Galicja i Lodomeria - Ojczyzna przodków
Marzec 28, 2024, 10:01:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: OŚRODEK LOGOTERAPII i TRENINGU OSOBOWOŚCI  (Przeczytany 6336 razy)
potomek
Użytkownik
**
Wiadomości: 65


« : Lipiec 16, 2011, 10:34:21 »

[size=18]ARTOS - OŚRODEK LOGOTERAPII i TRENINGU OSOBOWOŚCI


logopeda dyplomowany , psychoterapeuta mgr Władysław Pitak.
http://www.logos.dt.pl/pitak
Rejestracja telefoniczna : 94-340-60-06
 Godziny przyjęć uzgadniane są z pacjentami
[/size]

Zapisane
Marian
Użytkownik
**
Wiadomości: 96


« Odpowiedz #1 : Marzec 21, 2014, 19:04:06 »


Plan rządu Donalda Tuska na zniesienie kolejek w służbie zdrowia

 
Premier Donald Tusk wraz z ministrem zdrowia Bartoszem Arłukowiczem zaprezentowali plan skrócenia kolejek w służbie zdrowia. Najważniejszą kwestią jest zniesienie limitów, a także indywidualna karta pacjenta wprowadzona w onkologii. Arłukowicz zapowiedział też szereg zmian dla lekarzy i pielęgniarek. - Kluczowa zmiana wywoła emocję - stwierdził minister.
Zapisane
Marian
Użytkownik
**
Wiadomości: 96


« Odpowiedz #2 : Marzec 21, 2014, 19:04:40 »

- Zapowiadałem, że zrobimy wszystko, staniemy na głowie, żeby kwestia "kolejek o życie" się wyjaśniła - mówił premier Tusk. Jak przypomniał, jego plan określano mianem "mission imposible", a także zarzucano mu, że szykuje "pułapkę na Bartosza Arłukowicza". - Plan skrócenia kolejek nie może być oparty na przesłaniu, że znajdzie się jakaś gigantyczna ilość pieniędzy. Intencje ministra i moje spotkały się z aprobatą onkologów - mówił Tusk.
 
 
Jak zaznaczył, jest to dopiero "początek drogi". - Kluczowa będzie implementacja tego ambitnego przedsięwzięcia. Będę czujnie obserwował pracę ministra zdrowia i całego resortu - zaznaczył. O szczegółach planu mówił już Bartosz Arłukowicz.
 
- Zbudowaliśmy system, w którym pacjent będzie w centrum uwagi. Pierwszy pakiet rozwiązań dotyczy onkologii - powiedział minister zdrowia. - Wszyscy rozumiemy, jak ważne jest zrobienie osobnego projektu dla walczących z chorobą nowotworową. Podjęliśmy decyzję, że znosimy limity w onkologii - stwierdził. Jak zaznaczył, jest to "najważniejszy punkt" jego planu.
 
- Drugim filarem jest to, że za zniesieniem limitów musi pójść gwarancja terminu świadczenie usługi medycznej. Trzeci filar to stworzenie własnego planu leczenia dla każdego pacjenta - powiedział Arłukowicz. - W naszym projekcie każdy pacjent będzie miał indywidualną ścieżkę leczenia w konsylium lekarskim, które będzie projektowało plan dla pacjentów. Konsylium będzie składało się ze wszystkich specjalistów. Każdy pacjent będzie otrzymywał specjalne skierowanie, które będzie przepustką do wszystkich gabinetów specjalistycznych - mówił minister.
 
 
Jak powiedział, pacjenci będą teraz szli "zupełni innym tempem" i będą mogli liczyć na "koordynatorów leczenia". - Nie musi być to lekarz. Będzie pomagał pacjentowi przejść tą trudną drogą - wyjaśnił.
 
Minister przedstawił też terminy, w jakich lekarze powinni się zająć pacjentami. - Kluczem jest termin - przekonywał. Według jego planu, pacjent musi znaleźć się w ciągu dwóch tygodni u specjalisty, a ten ma cztery kolejne tygodnie na diagnozę. - Pacjent nie może czekać na diagnostykę. Potem w ciągu tygodnia musi przejść pod opiekę konsylium - wyjaśnił. Jak dodał, plan leczenia chorego musi zostać stworzony w ciągu dwóch tygodni. - Bezpieczeństwem zniesienia limitów jest to, że pacjent musi być leczony terminowo - powiedział Arłukowicz.
 
- Od rozpoznania do rozpoczęcia leczenia musi minąć nie więcej niż dziewięć tygodni. W standardzie światowym te terminy to około 10 tygodni. Jak system będzie stabilny, będziemy starali się zejść do ośmiu tygodni - zapowiedział.
 
Arłukowicz zapowiedział również zmiany dla lekarzy. Jak zaznaczył, resort będzie finansował lekarzy, którzy będą "efektywni w rozpoznawaniu nowotworów". - Będziemy premiowali specjalistów, którzy w ciągu dwóch tygodni postawią pełną diagnozę, znosimy limity także w leczeniu radioterapii, chemioterapii i chirurgii - zapowiedział.
 
- Wszystkie te etapy będą raportowane do NFZ. Będziemy to dokładnie sprawdzali - zapowiedział minister. Wyjaśnił też, że jeśli ktoś nie będzie przestrzegał terminu, nie będzie w tym systemie finansowany.
 
Ciekawostką jest również wprowadzenie tzw. porady receptowej. - Jeżeli pacjent będzie potrzebował jedynie przedłużenia recepty, nie będzie musiał stać w kolejce. Znosimy przepis, który utrudniał pacjentom życie. Chodzi o konieczność wizyty u specjalisty, by lekarz rodzinny mógł przedłużyć receptę - wyjaśnił.
 
Arłukowicz zapowiedział także szerokie zmiany w pracach pielęgniarek i lekarzy. - Kluczowa zmiana wywoła emocje - zaznaczył. - Chcemy doprowadzić do takiej sytuacji jak w państwach europejskich. Podjęliśmy decyzję, że umożliwimy pielęgniarkom i pielęgniarzom zlecenia niektórych badań i wypisanie recept na niektóre leki. To będzie jednak możliwe dopiero w 2016 roku - zapowiedział minister. Chwalił też polskie pielęgniarki, które w jego opinii są bardzo dobrze wykształcone i można powierzyć im tak odpowiedzialne zadania.
Zapisane
Marian
Użytkownik
**
Wiadomości: 96


« Odpowiedz #3 : Marzec 21, 2014, 19:05:09 »

Pakiet kolejkowy Arłukowicza 
 
Tzw. pakiet kolejkowy Bartosza Arłukowicza ma rozwiązać problem dostępu do lekarzy specjalistów i świadczeń zdrowotnych.
 
Swoje propozycje minister przedstawił premierowi w miniony piątek. Tusk pozytywnie ocenił przygotowane przez resort zdrowia rozwiązania i oświadczył, że limity finansowe nie będą już przeszkodą w leczeniu onkologicznym.
 
W grudniu ub. roku podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk powiedział, że oczekuje od ministra zdrowia, by do wiosny przedstawił precyzyjne działania, które w sposób wyraźny doprowadzą do skrócenia czasu oczekiwania na wizytę u lekarza i zmniejszenia kolejek w służbie zdrowia.
 
Odwołania ministra zdrowia chce PiS, które złożyło w Sejmie wniosek w tej sprawie. PiS zarzuca mu doprowadzenie do "pogorszenia bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków". Kolejki do specjalistów, kontynuacja polityki komercjalizacji szpitali publicznych, błędny podział środków na ochronę zdrowia - to niektóre argumenty PiS przeciwko ministrowi.
 
Szef PiS Jarosław Kaczyński, pytany przez dziennikarzy w Sejmie, czy tzw. pakiet kolejkowy coś zmieni, odparł: "Zmienić trzeba i ministra Arłukowicza, i cały rząd. Wtedy mogą być zmiany pozytywne w Polsce".
 
By dostać się do okulisty, alergologa lub endokrynologa w Małopolsce trzeba czekać nawet do pół roku. Wszczepienie endoprotezy czy usunięci zaćmy to czekanie nawet do trzech lat. Na Podlasiu na wizytę u kardiologa czeka się rok. Podobnie jest z gastrologiem i urologiem. Taka sytuacja jest w całym kraju.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

forumglador tarotmikesz rycerze-erathii pl8s lionesrp