Galicja i Lodomeria - Ojczyzna przodków
Maj 02, 2024, 12:24:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pampersy zamiast toalet  (Przeczytany 3857 razy)
galicja
Użytkownik
**
Wiadomości: 86


« : Październik 14, 2008, 07:34:10 »

W ZOL leczą się osoby niepełnosprawne, po wylewach i amputacjach. To osoby po prostu skazane na opiekę pielęgnacyjną. Tymczasem na 76 łóżek (na dwóch oddziałach) przypadają zaledwie dwie pielęgniarki, pełniące 12-godzinne dyżury. Inne odeszły. Warunki w których egzystują pacjenci są tragiczne - wszyscy mają założone pampersy, bo nie ma komu wozić ich do toalet.
Zapisane
galicja
Użytkownik
**
Wiadomości: 86


« Odpowiedz #1 : Październik 14, 2008, 07:34:28 »

Będzie lepiej?

Do wojewody pomorskiego wpłynęła skarga kobiety, której 75-letnia matka była na rehabilitacji w Dzierżążnie.

Pod koniec lipca Irena Samson, wojewódzki konsultant ds. pielęgniarstwa przewlekle chorych i niepełnosprawnych, przeprowadziła kontrolę w placówce. Wnioski były zatrważające.

Pomorski lekarz wojewódzki Jerzy Karpiński, który też zainteresował się sprawą poprosił urząd marszałkowski o reakcję na zagrożenie bezpieczeństwa pacjentów. Wicemarszałek Leszek Czarnobaj deklaruje pomoc. - Zatrudnimy pielęgniarki i salowe – obiecuje na łamach "Polski".
Zapisane
potomek
Użytkownik
**
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #2 : Listopad 05, 2008, 08:41:11 »

Progressive Muskelentspannung nach Jacobson - Allgemeine Informationen

"Lernen Sie, sich bewusst zu entspannen, dann können Sie mit den alltäglichen Schwierigkeiten und Erkrankungen der modernen Zeit besser umgehen!" Diesen Hinweis gab der amerikanische Arzt und Psychophysiologe Prof. Edmund Jacobson (1885 – 1976) seinen Patienten bereits in den 30 er Jahren des letzten Jahrhunderts. Hintergrund dieses Ratschlags waren seine langjährigen wissenschaftlichen Erfahrungen im Bereich der Muskelverspannungen


"Naucz się być świadomym na relaks, a pozbędziesz się codziennych problemów i chorób współczesnego świata"
Tak pisał  amerykański psycho-lekarz i fizjolog prof Edmund Jacobson (1885 - 1976) do swoich pacjentów już w 30 latach z ubiegłego wieku. Tłem do tego było jego wieloletnie doradztwo i naukowe doświadczenie w dziedzinie napięcia mięśniowego.


kontakt:
LOGOS,
tel.094-340-60-06
www.logos.dt.pl/oferty
Zapisane
Marian
Użytkownik
**
Wiadomości: 96


« Odpowiedz #3 : Styczeń 23, 2010, 08:52:25 »

Doświadczyłem tego ponad miesiąc temu, straszne przeżycie dla mnie i dla mojego umysłu. Koszmar i lęk, jaki przeszedłem na trzeźwo jest nie do opisania; cieszę się, że na siłę go nie stłamsiłem, ale dałem mu żyć swoim życiem. Pozwoliłem mu na przyjście i przeniknięcie przeze mnie. Było źle, ale jest już dobrze, "... wszystko będzie dobrze...".
Zapisane
potomek
Użytkownik
**
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #4 : Lipiec 16, 2011, 10:36:49 »

[size=18]ARTOS - OŚRODEK LOGOTERAPII i TRENINGU OSOBOWOŚCI


logopeda dyplomowany , psychoterapeuta mgr Władysław Pitak.
http://www.logos.dt.pl/pitak
Rejestracja telefoniczna : 94-340-60-06
 Godziny przyjęć uzgadniane są z pacjentami
[/size]

Zapisane
krystyna55
Użytkownik
**
Wiadomości: 67


« Odpowiedz #5 : Grudzień 03, 2013, 10:44:00 »

.

Cukrzyca nie boli, tylko po cichu zabija:



>>> www.logos.dt.pl/glikemia

.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kociakowo shakesifidget noname imindel catzland