Galicja i Lodomeria - Ojczyzna przodków
Maj 02, 2024, 14:06:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pacjenci umierają, bo pielęgniarki się zwolniły  (Przeczytany 3031 razy)
galicja
Użytkownik
**
Wiadomości: 86


« : Październik 14, 2008, 07:33:30 »

Od stycznia do lipca w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Dzierżążnie pod Kartuzami zmarło 39 pacjentów. To więcej niż przez cały ubiegły rok. Pacjenci umierają, bo w placówce brakuje personelu - alarmuje "Polska" .
Zapisane
galicja
Użytkownik
**
Wiadomości: 86


« Odpowiedz #1 : Październik 14, 2008, 07:33:46 »

– Można mówić o 50-procentowej nadumieralności – mówi gazecie prof. Leszek Bieniaszewski z Akademii Medycznej w Gdańsku, lekarz, który nie mógł pogodzić się z redukcjami i zrezygnował z funkcji konsultanta medycznego w Dzierżążnie.

Od początku roku z oddziału odeszła ponad połowa pielęgniarek. Gdańskie Centrum Rehabilitacji ma poważne problemy finansowe - kontrakt z NFZ jest mniejszy o 40 proc. niż w zeszłym roku.
Zapisane
potomek
Użytkownik
**
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #2 : Listopad 05, 2008, 08:41:21 »

Progressive Muskelentspannung nach Jacobson - Allgemeine Informationen

"Lernen Sie, sich bewusst zu entspannen, dann können Sie mit den alltäglichen Schwierigkeiten und Erkrankungen der modernen Zeit besser umgehen!" Diesen Hinweis gab der amerikanische Arzt und Psychophysiologe Prof. Edmund Jacobson (1885 – 1976) seinen Patienten bereits in den 30 er Jahren des letzten Jahrhunderts. Hintergrund dieses Ratschlags waren seine langjährigen wissenschaftlichen Erfahrungen im Bereich der Muskelverspannungen


"Naucz się być świadomym na relaks, a pozbędziesz się codziennych problemów i chorób współczesnego świata"
Tak pisał  amerykański psycho-lekarz i fizjolog prof Edmund Jacobson (1885 - 1976) do swoich pacjentów już w 30 latach z ubiegłego wieku. Tłem do tego było jego wieloletnie doradztwo i naukowe doświadczenie w dziedzinie napięcia mięśniowego.


kontakt:
LOGOS,
tel.094-340-60-06
www.logos.dt.pl/oferty
Zapisane
Marian
Użytkownik
**
Wiadomości: 96


« Odpowiedz #3 : Styczeń 23, 2010, 08:52:48 »

W roku 2004 posmakowałem po raz drugi poczucia bliskiej śmierci ( pierwszy raz w 1988) osiągnąłem swój punkt zero od tego momentu zacząłem się chyba budzić. Po tym egzystencjonalnym doświadczeniu "końca mojego życia" pogrążyłem się w strasznej depresji, która po kilku miesiącach przeobraziła się w nerwicę natręctw (ZOK). Od tamtego okresu nieprzerwanie żyłem na środkach antydepresyjnych i uspakajających, od których uzależniłem się chyba fizycznie i psychicznie; cieszy mnie fakt, że od przeszło miesiąca jestem "czysty" i chcę na trzeźwo pomagać dalej sobie i innym. Poniżej zapis z mojego dzienniczka odstawienia leków (stany mojej psychiki spisywałem na bieżąco wraz z napływaniem kolejnych fal lęku).
Zapisane
Kargul
Administrator
Użytkownik
*****
Wiadomości: 96


« Odpowiedz #4 : Grudzień 13, 2020, 05:36:18 »

http://www.galicja.darmowefora.pl/index.php?topic=43.0
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

imindel airpol noname kociakowo shakesifidget